خوش آمدید        28426193 (021)                            

بازار و بازاریابی گوشه (Niche Market)

دسته بندی نشده پنجشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

بازاریابی گوشه تولید محصول (کالا یا خدمتی) متفاوت و جدید برای بخش کوچکی از بازار است که در حال رشد و گسترش است. این نوع  محصولات نیازهای بخشی از مصرف کنندگان را تامین می کنند که تاکنون به این شکل تامین نشده بود و چنین محصولی با ویژگیهای فعلی وجود نداشته است.

مثالی که می شود در این زمینه زد خودروهای هایبریدی (hybrid) است که خودروسازها در کنار خودروهای معمولی که روزانه فروش بالایی دارند این نوع خودروها را برای مشتریانی که به محیط زیست اهمیت می دهند تولید می کند هر چند قیمت این نوع خودروها از خودروهای معمولی گرانترهم باشد.

مثال  دیگری که در خصوص بازاریابی گوشه یا نیش مارکت می شود زد، تولید محصولات ارگانیک کشاورزی است که بدون کودهای شیمیایی و در شرایط کاملا طبیعی پرورش داده و به بازار عرضه می گردد. صافی (فیلتر) های یکبار مصرف چای و دمنوش که امروزه از طرفی با گسترش مصرف انواع دمنوش ها و دم کردنی ها و از طرفی با کمبود وقت برای شستشو و غیره مصرف آن رو به افزایش بوده و رورز به روز مشتریان کلیه محصولات یکبار مصرف افزایش می یابد.

موضوع مهمی که در خصوص بازاریابی گوشه می توان گفت این است که ممکن است امروز کالا یا خدمتی گوشه باشد ولی پس از مدتی به یک محصول کاملا عادی تبدیل شود. شاید در آینده خودروهای هایبریدی یا محصولات ارگانیک یا همین صافی های یکبار مصرف کاملا عادی شده و اغلب مشتریان خواهان آن محصولات شوند و محصولات عادی امروزی به گوشه بروند.

کالاها و خدمات گوشه فرصت های خیلی خوبی برای راه اندازی کسب و کارهای جدید هستند چرا که رقبا کمتر در آن حضور دارند. کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند و البته به دنبال ثروت های یک شبه نیستند بخوبی می توانند در این بازارهای کم رقیب که سرمایه گذاری کرده و کسب و کار خود را راه اندازی نمایند، البته نمی توان هر کالا یا خدمتی را گوشه و نیش دانست چرا که باید ویژگی هایی داشته باشد که ذیلا اشاره خواهد شد و انتخاب نوع کالا اهمیت بالایی دارد.

چند توصیه برای راه اندازی کسب و کار در بازارهای گوشه

  1. محصول منحصر به فردی را انتخاب نمایید

داشتن کالا یا خدمتی که وجود ندارد یا بسیار اندک و جدید است می تواند احتمال موفقیت شما را افزایش دهد.

  1. برای محصول شما باید نیاز وجود داشته باشد و مورد قبول مشتریان باشد

هر کالا یا خدمتی گوشه محسوب نمی شود، اگر خیلی از محصولات در بازار وجود ندارد و توسط کسی عرضه نمی شوند چون مشتری برای آنها وجود ندارد، پس در انتخاب محصول باید دقت زیادی کرد چه بسا که محصولات زیادی با فرض گوشه بودن به بازار آمده اند و با شکست مواجه شده اند.

  1. بازارهای گوشه فعلی

شاید شما وارد بازار گوشه ای شوید که در حال حاضر وجود دارد ولیکن این بازار در حال رشد  است و جا برای حضور شما هم وجود دارد و شاید هم حضور فقط یک عرضه کننده کافیست و حضور رقیب دیگری که ممکن است خود شما باشید اضافی و اشتباه باشد.

  1. بازاریابی

با توجه به رقابتی بودن بازارهای عادی نیاز به بازاریابی آن هم از نوع علمی و صحیح مقوله مهمی است ولی بازاریابی برای بازارهای گوشه کاملا حیاتی و فوق العاده مهم است چرا که شما قصد دارید محصولی را عرضه کنید که چه بسا خیلی از مشتریان از وجود چنین کالا یا خدمتی کاملا بی اطلاع هستند چه برسد به اینکه بدانند از کجا و چگونه باید آنرا خریداری کنند (مثال عملی فیلترهای یکبار مصرف چای و دمنوش که خیلی از مردم از وجود آن بی اطلاع هستند ولی به محض اینکه آگاه می شوند چنین محصولی تولید و در بازار ایران قابل دسترس است اقدام به خرید آن نموده و حتی به اطرافیان خود هم آنرا  معرفی می نمایند)

  1. آزمایش محصول در بازار

خیلی از موارد محاسبات روی کاغذ نشان می دهد محصولی اگر تولید و به بازار عرضه شود با استقبال بالایی مواجه خواهد شد ولی در عمل کاملا نتیجه برعکس بوده، مثال های خیلی زیاد از تولید کنندگان مطرح ایران و جهان وجود دارد که می تواند به آنها اشاره کرد، پیش بینی ها حاکی از استقبال و فروش بالای محصولی بوده و پس مدتی محصول مورد نظر بطور کاملا در بازار محو شده و اکنون وجود ندارد. بنابراین قبل از تولید انبوه و سرمایه گذاری باید محصول بطور عملی در بازار تست گردد تا از استقبال و فروش پیش بینی شده اطمینان حاصل شود.

 

پیمان سعادتی (فروردین 1397)


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر