خوش آمدید        28426193 (021)                            

جوشانده ها چیستند و چه کاری انجام می دهند؟

دسته بندی نشده دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

جوشانده ها درمانی است و در سلامت جسمی و روحی تاثیر بسیار مفیدی دارد.اما باید درباره این اکسیر جادویی بیشتر بدانید در این مطلب قرار است تا درباره جوشانده ها نکات طلایی بگوییم و نحوه و چگونگی مصرف این داروهای گیاهی را برای شما بازگو کنیم پس همراه ما باشید.
جوشانده ها رو تا چه اندازه باید مصرف کنیم؟
در مصرف جوشانده باور غلطی که وجود دارد این است که، جوشانده را باید لیتری مصرف کنید تا تاثیر داشته باشد اما این باور کاملا غلط است. در واقع با توجه به تحقیقات و بررسی ها متخصصین به این نتیجه رسیده اند که مصرف 3 فنجان جوشانده در روز کافی است و اثر مورد نظر را خواهد داشت.

در واقع بهتر است که بگوییم در جوشانده ها کیفیت گیاهان دارویی که در جوشانده استفاده شده است مهم تر از کمیت است. شاید برایتان سوال پیش بیاید گیاهان دارویی با کیفیت چه ویژگی هایی دارند؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم، گیاهانی که در خاک سالم یعنی خاکی که به دور از آفت کش ها باشند و خاک باید سرشار از ترکیبات ارگانیک و مواد معدنی باشد تا گیاه به خوبی رشد کند و خواص زیادی داشته باشد.
نکته جالبی که با گیاهان وجود دارد این است که، اگر میخواهید گیاهان دارویی خاصیت بیشتری داشته باشند باید به بیولوژیک گیاه توجه داشته باشید. متخصصان بررسی کرده اند که، زمان مناسب برای چیدن برگ گیاهان ریشه ایی باید صبح خیلی زود چیده شود.
زمان مصرف جوشانده ها چه زمانی است؟
توصیه می شود عصر ها جوشانده مصرف نکنید زیرا ممکن است بر روی خواب شما تاثیر داشته باشد و باعث بی خوابی شما بشود. پس بهتر است که عصر ها جوشانده مصرف نکنید تا برنامه زمانی خوابتان تغییر نکند.

 جوشانده های خانگی تاثیر دارند؟
آیا به دمنوش های گیاهی که در خانه تولید می شود اعتقادی دارید؟ تا چه میزان اطمینان دارید که با مصرف این دمنوش ها بهبود پیدا می کنید؟ خب جای هیچ نگرانی نیست ما قرار است به تمام این سوالات پاسخ بدهیم. همانطور که گفته شد گیاهانی که در خاک به دور از آفت کش و در مواد ارگانیک و معدنی رشد کند تاثیر بسیار زیادی دارد.
شاید شما هم از آن دسته از افراد باشید که به جوشانده ها اعتقادی ندارید! جوشانده ها و دمنوش های گیاهی از قدیم راه حل مادربزرگ ها بوده است و همیشه مثل اکسیر جادویی عمل می کند. اگر اطمینان و اعتقاد به درمان این دمنوش ها ندارید باید بگوییم سخت در اشتباهید زیرا که در بیشتر موارد خواص درمانی جوشانده ها به اثبات رسیده است.

با مزه بد جوشانده های درمانی چه کنیم؟
آیا جوشانده ها مزه دارو می دهند؟ بله درست است. اما راه هایی وجود دارد که می توانید مزه تلخ گیاهان را تغییر دهید. اولین کار این است که لازم نیست مقدار زیادی از برگ گیاهان دارویی برای یک فنجان جوشانده استفاده کنید. دومین کار، می توانید گیاه مورد نظر خود را با گیاهان دیگر که طعم بهتری دارند مخلوط کنید. اگر نمی توانید با جوشانده خود قند و شکر بخورید میتوانید از عسل استفاده کنید تا طعم جوشانده را تلخی در بیاورد.

منبع: www.atpakizeh.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر